Един наистина вълнуващ и интересен мач между Арсенал и Рединг - 7:5

2012-10-31 14:35:00
Снимка: Reutets

Арсенал и Рединг изиграха един от най-вълнуващите мачове в съвременната история на футбола.

"Артилеристите" губеха в резултата с 0:4 още през първото полувреме, но въпреки това измъкнаха героична победа със 7:5 след продължения в мач за купата на Лигата.

Началото на двубоя бе кошмарно за гостите, чиято защита не знаеше къде се намира и пусна три леки гола, а Лоран Косиелни си заби и автогол.

Точно преди почивката обаче Тио Уолкът върна едно попадение и запази надеждите на отбора. През второто полувреме Рединг започна силно, но постепенно Арсенал наложи волята си. Обрата стана след двойната смяна и влизането в игра на Оливие Жиру. Той върна един гол в 62-та минута.

В 89-та минута Косиелни намали до 3:4, а в петата минута от дадените от съдията четири минути допълнително време Уолкът изравни.

В двете 15-минутни продължения обаче имаше още драма. Първо Шамак изведе Арсенал напред в 103-та минута, но Павел Погребняк изравни пет минути преди изтичане на времето.

В 120-та минута обаче Уолкът вкара нов гол, а в 123-та минута Маруан Шамак сложи точка на спора със седми гол.