Полша и Русия записаха равен, Чехия надвиха Гърция (+ видео)

2012-06-13 10:21:00
Снимка: Reuters

Полша и Русия завършиха при равенство 1:1 във втория мач за двата тима от Група "А" на Евро 2012.

Двубоят бе изключително качествен, изпълнен с доста голови положения и пред двете врати.

Руснаците реализираха първи попадение чрез Алан Дзагоев, който бе точен в 37-ата минута и изведе родината си напред в резултата.

През второто полувреме обаче Полша изравни с гол на Якуб Блашчиковски, който се разписа в 57-ата минута.

След този мач Русия на практика почти си осигури участието си в директните елиминации. "Сборная" има 4 точки след два изиграни мача и е лидер в класирането, докато поляците са трети с 2 точки в актива си.

В последния си мач от групата Полша ще срещне Чехия, а Русия - Гърция.

ПОЛША - РУСИЯ 1:1

Голмайстори: 0:1 Дзагоев 37'

1:1 Куба 57'

Вижте головете тук:

Чехия удари с 2:1 Гърция в среща от Група "А" на "Евро 2012" и отново е в играта за класиране в следващата фаза на турнира.

Попаденията за чехите вкараха Петер Жирачек и Вацлав Пилар, точен за "елините" бе Теофанис Гекас.

Чехия тотално надигра гърците през първото полувреме. Тогава Томаш Росицки и компания правеха каквото си поискат на терена, създадоха половин дузина положения, вкараха бързи два гола и не дадоха никакви шансове на гърците.

След почивката обаче "елините" тръгнаха в атака, възползваха се от груба грешка на Петер Чех и успяха да намалят, но за нещо повече не им достигна шанс и умения.

Така преди срещата Полша - Русия, която е по-късно днес, чехите се изравниха по точки с руснаците, а гърците и поляците имат по една спечелена точка.

ГЪРЦИЯ - ЧЕХИЯ 1:2

Голмайстори: 0:1 Иречек (3)

0:2 Пиларж (6)

1:2 Гекас (53)