Българският търговец Димитър Горов, е деец на българското революционно движение.
Горов е роден в Пещера на 28 юни 1840 година. През 1866 година той се преселва в Браила, Румъния, а по-късно се установява в Гюргево. Благодарение на своето трудолюбие, находчивост и икономия, Горов успява да натрупа капитал и да отвори фабрика за свещи и сапун.
Спечелените пари дава за свободата на България. Сближава се с Любен Каравелов, Васил Левски, Ангел Кънчев, Стефан Стамболов и Христо Ботев. Той дава част от парите и изпраща до Вардин четата на Хаджи Димитър и Стефан Караджа през 1868 година.
През есента на 1875 година Горов наема къща за Гюргевския революционен комитет. Неговата "кесия" е отворена за всеки изпаднал в беда бунтовник.
Димитър Горов финансира издаването на "Песни и стихотворения от Ботьова и Стамболова" и "Песни и стихотворения от С. Стамболова" . Той дава част от парите си на Христо Ботев, с които той купува печатницата си. Горов подпомага финансово организирането на четите на Таню Стоянов и Христо Ботев. Придружава Ботевата чета от Гюргево до Бекет. Ботев на него предава прощалните писма до семейството и приятелите си.
От Бекет Горов изпраща до европейски вестници телеграмата, с която Ботев осведомява европейската общественост за целта на преминаването на четата му в България. След подаване на телеграмата, Димитър Горов е затворен в букурещкия затвор "Въкърещ". Неговият бра, Атанас Горов, е участник в четата и е убит на Милин камък.
По време на Руско-турската война, Горов разпродава имуществото си и се присъединява към руската армия като преводач. След Освобождението той живее в Трявна, с. Дерманци.
Умира в Трявна на 7 декември 1881 година.