Онлайн тормозът [част втора]

2015-11-03 19:42:00
Онлайн тормозът [част втора]
Снимка: freedigitalphotos.net

За жалост онлайн тормозът е доста често срещан проблем. Особено при навлизащите в пубертета деца. Причината е, че те все още са прекалено неопитни, за да преценят каква лична информация и с кого да я споделят в интернет пространството. Ние ще те запознаем какво представлява онлайн тормозът, през какви фази минава той, както и ще ти дадем няколко съвета по какъв начин да се справиш с него.

 

Капаните в интернет. Всъщност точно те са причината тийнейджърите да взимат неправилни решения в интернет пространството, подлъгвайки се от това, което виждат. В повечето случаи те сами са си виновни, тъй като понякога привличат нарочно внимание. Тийнейджърите се опитват да подражават на идолите си, които публикуват в социалните мрежи провокативни снимки. Те си мислят, че след като другите го правят, значи и те могат да бъдат звезди в интернет пространството. Но за жалост биват забелязани от различни недоброжелатели и постепенно се превръщат в жертва на онлайн тормоз. Децата осъзнават грешката си, но късно.  Профилите на тийнейджърите в социалните мрежи се превръщат в публично място за изследване на тяхната изграждаща се индивидуалност. Това може да доведе до разкриване на неподходяща информация. По този начин те я предоставят на врага и сами падат в капана му.

 

 

Най-важното, което подрастващите трябва да научат е да осъществяват контакт в социалните мрежи единствено с хора, които познават и когато са сигурни, че даден човек не се представя за друг. Трябва да внимават също така къде, с кого и какви снимки споделят.

 

И накрая ще ти дадем още малко полезна информация за онлайн тормоза.

 

Проявите на тормоз в интернет се случват при наличие на връзка с мрежата и не са обвързани с конкретно място.

 

Извършителите могат да бъдат както познати, така и напълно непознати на жертвата.

 

Материалът, използван от насилника – снимка или видео, може да бъде видян от милиони хора.

 

Врагът често прави неща, на които не би се осмелил в реалния живот, ако няма защитата на електронното устройство.

 

При онлайн тормоза извършителят се възползва от предполагаемата си невидимост и по този начин иска да прояви силата и надмощието си. За щастие всеки компютър оставя следи, които могат да бъдат идентифицирани от съответните полицейски органи и извършителят на тормоза може да бъде наказан.

 

За жалост нуждата от внимание, която тийнейджърите изпитват понякога е повлияна от липсата на такова от страна на родителите. Децата се опитват да направят впечатление на непознати, защото им липсва това на най-близките им. Така че, ако родителите се занимават повече с тях и им отделят време, за да им обяснят какво да правят и какво не, жертвите на онлайн тормоз значително ще намалеят.


Първата част от статията четете тук:

Автор: Nadejda Atanasova

ОЩЕ МАЛКО...

ОЩЕ ЗА...


КОМЕНТАРИ

Влез или се регистрирай за да пишеш...

Вход и регистрация

ЛЮБОПИТНО

 
Нагоре
Към пълната версия