Повечето хора имат не малко стереотипи по отношение на различни въпроси, но като че ли този за геймърите е най-очевиден. Мнозина смятат, че хората, които отдават по-голямата част от свободното си време за играенето на най-различни игра са асоциални и трудно успяват да намерят половинки. Всичко това обаче е мит, който беше безкомпромисно разбит и дори доказа точно обратното.

 

 

Проучване, финансирано от Twitch.tv установява, че геймърите са много повече, отколкото изглежда — 63% от хилядата респондента попадат в тази категория. Осен това изследването установя доста любопитни факти, които се оказват пълна противоположност на митовете, които вълнуват по повод геймърите. Ето и най-интересните констатации:

 

1. Геймърите имат по-добър социален живот от останалите

 

Да, колкото и странно да ви звучи, всички запалени по дадена игра имат доста богат социален живот. Факт е, че повечето им контакти са предимно виртуални, но това не пречи и на реалната комуникация, защото изследването е установило, че много по-голяма част от хората, които играят на игри не живеят сами, сравнени с останалите хора. Не става дума само за родители — групата включва приятели и половинки. Дори и когато не играят, геймърите много по-често гледат телевизия, клипове и филми с компания, отколкото сами вкъщи.

 

2. Геймърите са по-щастливи и оптимистични

 

Според прочуването геймърите имат по-високо самочувствие и се определят като добри лидери. Те са оптимистични за своето бъдеще и въобще не се чувстват нещастни, а тъкмо обратното. Определят себе си като креативни и смятат, че именно това качество ще им спомогне да се реализират в бъдеще.

 

3. Геймърите са по-образовани и успели професионално

 

И ако по отношение на другите точки имаше някаква доза субективност, то тук всичко е просто факти. По-голям процент от геймърите са с университетско или по-високо образование в сравнение с хората, които не играят игри (76% към 55% съответно). Разликата е малка, при работата на пълно работно време играещите отново водят не играещите, както и по-често работят в желаната от тях сфера — 45% към 37%.

Автор: ИъН Здравчев