Повечето хора правят една голяма грешка – те се стараят да имат добри и задоволяващи взаимоотношения с половинката си, но не полагат такива старания за другите хора.

 

Човешките взаимоотношения не са никак лесни. Всеки трябва да полага някакви усилия, за да поддържа връзката, приятелствата и контактите си с околните. Често подсъзнателно човек пренася личните си чувства във взаимоотношенията с околните. Когато не се чувства добре, повечето /а понякога и всички/ хора го дразнят, когато е щастлив обаче се старае да комуникира максимално със своите близки и приятели.

 

 

Случвало ли ви се е да влагате в едни взаимоотношения и да не получавате същото? Как се чувствате в такива моменти? Предадени, недооценени или се радвате, че навреме сте разбрали, че този човек не се интересува от вас? Прочетете 10-те съвета, които ще ви помогнат да бъдете заобиколени от истински хора и верни приятели:

 

Правете това, което искате другите да правят за вас

Много е важно човек да се научи да се съобразява с мислите и желанията на околните. Не се заблуждавайте, че другите хора са като вас. Ако вие искате да излезете навън, а най-добрата ви приятелка няма настроение и иска да си седи вкъщи, съобразете се и не я карайте насила да ви прави компания. За да ви уважават околните, трябва и вие да ги уважавате.

 

Не търсете проблема у околните

Повечето хора на този свят са безгрешни или поне така си мислят те. Когато се случи нещо, човек има навика да търси причината у околните. Глупаво е сами да правите предположения какво се е случило, най-добре е да говорите на четири очи с човека, който ви е подвел по някакъв начин /или поне вие си мислите, че сте наранения/. Напълно възможно е вашето държание да е допринесло до промяна във взаимоотношенията ви. Хубаво е човек да чува градивна критика от време на време.

 

Накарайте хората да ви имат доверие

Много е важно да направите така, че околните да ви вярват. Нали знаете колко трудно се гради доверие и колко лесно се губи? Няма как приятелите ви/партньорът ви/семейството ви да ви вярват, ако пред тях лъжете други хора. Най-здравословно за вас е да се опитате да живеете в свят, в който липсват лъжи. Но понеже това, сякаш е невъзможно, поне ги намалете до минимум и не разказвайте за тях пред други хора. Все пак не е никак похвално, че лъжете.

 

Мерете си приказките

Някои хора не знаят кога да спрат да говорят и какво да спестят на околните. Хубаво е човек да си казва всичко, но понякога е добре да спестява някои неща. Разбира се, тук не говорим за лицемерие, а за отсяване на информацията. Ако има черти от характера на околните, които не ви допадат, споделете мнението си, но не го натрапвайте и не бъдете нападателни.

 

Снимка: Dreamstime

 

Бъдете искрени със себе си и околните

Някои хора имат черти от характера, които не забелязват, но в същото време подсъзнателно ги преписват на околните. Това, че вие често си служите с лъжи, не означава, че и околните го правят. Хубаво е първо да опознаете околните, а след това да ги съдите и заклеймявате. Дайте им шанс да се покажат и докажат като хора, не се влияйте от мнението на околните.

 

Втората част на статията прочетете тук:

Автор: Ралица Солакова