Някои хора се събуждат сутрин, преди да звънне алармата, щастливи да видят слънчевата усмивка на новия ден. Те отиват на работа/училище, подсвирквайки си и преди всички останали. Тези редки същества, популярни още и като „сутрешни хора", са напълно непонятни на останалите, чиято сутрешна програма включва паника, стрес и фрустрация.

 

Повечето хора принадлежат към втората група – 15% от работещите/учащите признават, че закъсняват за работа поне веднъж седмично, а процентът на хронично закъсняващите е дори по-висок.

 

Защо се случа това?

 

Може би ще се изненадате, но бутонът "snooze" не е най-големият виновник за изоставането от графика. 32% от хората отдават късното си пристигане на трафика. 17% твърдят, че не успяват да се наспят, а 7% имат проблем с пристигането на време, тъй като трябва да разходят кучето, преди да излязат. Забравянето на нещо у дома, заради което се налага да се върнат, е също сред по-популярните извинения.

 

 

За радост на всички тези закъсняващи, 43% от ръководните кадри не обръщат внимание на времето на пристигане на служителите си, стига то да не пречи на това да си свършат работата прецизно и в срок. Това, разбира се, не означава, че ги няма и другите шефове, които мислят съвсем различно и са способни дори да ви уволнят за няколко закъснения през годината.

 

Използвайте въображението си

 

27% от мениджърите/учителите са скептично настроени към извиненията на служителите си/учениците си по повод неидването има на време. Оказва се че са напълно в правото си, тъй като цели 24% от тях предпочитат да си измислят фалшиви извинения, вместо да признаят истинските причини.

 

Какво означава това за вас?

 

Ако сте заседнали в жестоко задръстване, а минутите неумолимо изхвърчат от часовника на таблото и сте решили, че честността не е най-добрата политика за вас в този случай, използвайте времето да измислите нещо правдоподобно и приемливо, за да оправдаете закъснението си.

 

Още любопитни статии четете в Tialoto.bg

Автор: Ралица Солакова