Хората, които имат „честта“ да живеят в блок, знаят колко разнообразни могат да бъдат съседските взаимоотношения. Не е изключено да имате невинни спорове относно силата на музиката, ремонтните дейности и изхвърлянето на фасове през терасата, които да прераснат в междусъседски войни. За да не се стига чак дотам, вижте няколко предложения за навременни мерки:

 

1. Отидете при съседа, с когото имате конфликт, и говорете с него, но не забравяйте да бъдете спокойни и да не му се нахвърляте. Представете нещата по начин, по който съседът да може да разбере и вашата гледна точка. Не е изключено да си мислите, че той нарочно шуми рано сутрин, а всъщност той да не знае, че ви пречи.

 

2. Ако съседът ви не вземе предвид вашите мотиви и продължи да ви притеснява, започнете да си записвате кога и какво е направил. Тези записи могат да ви бъдат полезни, когато отидете отново да говорите с него. Тогава съседът ви може и да се усети, че наистина не е прав.

 

3. Обърнете се към домоуправителя, ако не може да разрешите междусъседския проблем по цивилизован начин. Ако трето лице обясни на шумния съсед, че не е коректен спрямо другите, има минимален шанс нещата да се оправят.

 

 

4. Ако и това не помогне, ред е да се обърнете към полицията. Въпреки че надали ще ви обърнат особено внимание.

 

5. При условие, че нещата започнат да излизат извън контрол, отидете в съда и повдигнете обвинения срещу съседа ви. Ако има и други хора от входа, които имат оплаквания срещу него, добре е да застанат зад гърба ви, за да ви е по-лесно да спечелите делото. Има шанс обаче, не само да загубите делото, но и той да започне да ви съди вас.

 

6. Последното решение на проблема е да се преместите на ново място. Но това е само в краен случай, ако може да си го позволите и ако смятате да рискувате. Защото не се знае дали на новото място, съседите ви няма да бъдат още по-досадни и шумни.

 

Още интересни новини може да намерите в Tialoto.bg

Автор: Ралица Солакова