Можем ли да променим съдбата си?

Съдбата - какво знаем за нея? И много, и малко. Някои смятат, че съдбата е предопределена, а пък други са уверени, че ние  сме нейните творци. Всъщност, прави са и едните, и другите. И все пак, кое е повече в нашата съдба - случаят или нашат

2011-11-18 21:24:59
Можем ли да променим съдбата си?
Съдбата - какво знаем за нея? И много, и малко. Някои смятат, че съдбата е предопределена, а пък други са уверени, че ние  сме нейните творци. Всъщност, прави са и едните, и другите. И все пак, кое е повече в нашата съдба - случаят или нашата собствена воля?

Ние се раждаме в определен ден и час и нашите първи водачи стават астрологичните,  звездните показатели.  А след това,  в изграждането на  нашата съдба започват да се намесват външни фактори - битови условия, социален статус на родителите, тяхното отношение и т.н.  Всеки човек има възможност за избор и всеки, съзнателно или не, променя живота си.

Още в училище можете да се запознаете с добри деца или пък,  напук на родителите, да се влеете в компанията на отявлени хулигани - изборът е ваш, а последствията различни.  Може да плувате по течението, а може и да се опитате да промените обстоятелствата.

И ето първият извод - ние сами сме в състояние да променяме съдбата си, особено ако хората вярват в нас.

Народната мъдрост гласи, че на когото му е съдено да го обесят, няма да се удави. Тя е и вярна и не толкова.

Всъщност,  ние можем да построим  линията на живота си, но не и нейния финал. Въпреки
че, ако умеем да четем знаците на съдбата, можем да коригираме и финала,  или поне да го отложим.

Пророческите сънища, внезапно рухналите планове, закъсненията за самолета или влака - всичко това са своеобразни маяци, в които, ако се вслушаме, можем да забавим фаталната развръзка. Но  колко от нас го умеят? Именно затова се говори, че съдбата  на  всекиго е написана прeдварително.

Вторият извод е, че можем да избегнем  предопределеното, достатъчно е само да се вслушаме  в подсказките на съдбата, дори понякога те да са облечени в съвършено нелепи форми.

И друго доста любопитно, забелязали ли сте, че когато започнете да се оплаквате на някого от неуспехите си, те се разпространяват дори върху сферите на живота си, в  които дотогава всичко е било наред?  Защо става така? Защото съдбата не обича да я критикуват, защото отнемайки нещо, рано или късно,  тя щедро подарява друго, понякога много по-ценно.  И именно затова мрънкачите са нещастни - те просто не дават възможност са своята съдба да ги награди...

Следователно, третият извод е - не се оплаквайте от съдбата си, не я критикувайте  и тогава тя ще е ласкава и щедра  към вас.
Някои хора са  недоволни от  живота си и  мечтаят за по-добра съдба, но в същото време не правят нищо. А изход има,  дори и за такива мързеливци.

Искате да промените живота си ? Ами променете го!  Изцяло!  Затова четвъртият извод е - съдбата може да се промени - въпросът е, обаче, нужно ли е това?...
Автор: Тони

ОЩЕ ЗА...


КОМЕНТАРИ

Влез или се регистрирай за да пишеш...

Вход и регистрация

ЛЮБОПИТНО

 
Нагоре
Към пълната версия