Татуирането-промяната на външния вид с начало за нов живот!

Година след година все повече хора се обръщат към татуисти, които да променят телата им. Наясно трябва да е всеки от нас, че татуирането не е шега работа и много трябва да се внимава. Решение за татуировка трябва да се взема след 18 години. Често тат

2010-08-16 08:59:17
Татуирането-промяната на външния вид с начало за нов живот!
Година след година все повече хора се обръщат към татуисти, които да променят телата им. Наясно трябва да е всеки от нас, че татуирането не е шега работа и много трябва да се внимава. Решение за татуировка трябва да се взема след 18 години. Често татуисти правят проблем, ако тийнейджър е решил да се татуира и е отишъл в студиото без родител, който да потвърди съгласие, че разрешава. Също така не трябва да се татуират хора, които страдат от сърдечни смущения, епилепсия, диабет, алергии (особено кожни), хемофилия, или много трябва да се внимава. Освен това има неписани правила, които гласят, че е рисковано да се татуират китки, длани, лице, главата над шията, стъпала и други рискови зони, но прекалено много хора вече не се интересуват от рисковете и правят какви ли не промени със телата си.
 
Вече почти няма привърженици на готови модели, които се предлагат за татуиране. По този начин много татуисти рисуват на място желанието на клиента, след което върху кожата излиза готовата татуировка през погледа на клиента и ръцете на майстора татуист. Други хора предпочитат да предложат собствен модел татуировка и поради тази причина, който реши да стане татуист, трябва доста добре да се справя с рисуването.
 
Татуировката е вид бижу, което обаче не може да бъде изгубено. То дава нов живот и след всяка следваща татуировка винаги искаш още. Да не говорим, че изображението на тялото събира доста погледи.
 
Хората, които се татуират са всякакви. От абсолютно нормални, които искат съвсем обикновени неща, до свръхненормални, които изрисуват телата си с брутални сцени и изкревени виждания относно тази култура. Често татуировките говорят много за характера и поведението на човека.
 
Болката при татуиране е много относителна. В зависимост от мястото, чувствителността, нагласата на човека и т.н. Кожата има по-малко рецептори за болка, за разлика от мускулите. Някои определят болката като ухапване от комар, отскубване на косъм и неща от този тип, но пиърсингът боли повече от правенето на татуировка.
 
Някои хора прикриват белези по телата си с татуировки, други се разкрасяват, но някои просто са вманиачени в тази насока и правят с телата си големи промени: татуират очите си, половите си органи, лицата и темето на главата и много рискови части от човешкото тяло. Вече с  поставянето на пиърсинги и силиконови импланти, човек може да се промени изцяло и да се яви с фрапиращ вид, което обаче много хора не удобряват. Все пак, всеки прави своя избор каква телесна модификация да направи. Всеки  трябва да си даде сметка каква ще е ползата и какви ще са отрицателните черти след настъпване на промяната. Пътищата са на двете крайности относно как ще продължи животът след промяната и поставянето на новото начало. Автор: Александър Ненов

ОЩЕ ЗА...


КОМЕНТАРИ

Влез или се регистрирай за да пишеш...

Вход и регистрация

ЛЮБОПИТНО

 
Нагоре
Към пълната версия