Самотата става съдба не на възрастните,   а на младите хора.  Днес самотни се смятат не старите  хора,  подрастващите поколения. Така поне твърдият авторите на изследване  проведено от британския фонд  Mental Health Foundation.

Според учените,   61 процента от хората на възраст от 18 до 34 години  знаят какво е самота, те отговарят, че в един момент на живота си са били самотни.

Възрастните участници над 55-годишна възраст  пък не се смятали за самотници. Само 35 процента от тях си признали, че понякога са  се чувствали самотни.

Каква е причината за тази  тъжна статистика? Учените твърдят, че вината е на Интернет. Именно мрежата унищожава връзки като живото общуване за сметка на виртуалната връзка.

Какви са последствията? По време на реалните срещи и връзки при младите хора се изработва важния хормон окситоцин. Последният е необходим за пъноценнната работа на сърцето.  Виртуалното общуване чрез компютъра не замества реалните живи разговори.  Затова младите хора усещат самота, която се явява проблем  на сегашното поколение.
Автор: Албена Иванова