Левски постигна първия си успех в Европа, след като вчера победи с 0:1 италианския тим Лацио, като гост на „Стадио Олимпико” в Рим.

Единственото точно попадение за отбора на сините отбеляза Христо Йовов в 60-ата минута. То обаче се оказа напълно достатъчно за попеда на българския отбор.

Двубоят започна равностойно, но не след дълго Левски пое инициативата. След поредица от пропуснати положения и за двата отбора Христо Йовов успя да се разпише във вратата на Лацио. Преди това той пропусна две възможности за гол - в 12-ата минута (с удар от 20 метра) и в 33-ата минута (с изпълнение на фал). Минути преди края на мача Георги Сърмов можеше да вкара втори гол за Левски, но нацели гредата.

С победата си над италианския Лацио сините отбелязаха и първата победа на български отбор в Лига Европа за тази година. Те обаче остават последните в крайното класиране на Група G с единствените си, получени в последния мач, 3 точки и не се класират за участие в 1/16 финалите.
Автор: Илиана