Няколко мита за алкохола

2014-03-29 14:10:00
Няколко мита за алкохола
Снимка: freedigitalphotos.net

Алкохолните напитки са толкова любими на хората по целия свят, че с годините са се родили множество красиви митове за чудодейното им въздействие върху човешкия организъм: повишават имунитета, правят ни по-комуникативни, помагат ни при простуда... Мнозина „лекуват" лошото си настроение с твърд алкохол, без да се замислят, че пиянството още повече влошава състоянието им. Ето още някои „красиви заблуди" измислени от любителите на чашката.

 

Алкохолът подобрява потентността? Това е разпространен сред мъжете мит, при това доста коварен. Да, понякога, благодарение на повърхностното разширение на кръвоносните съдове, спиртните напитки могат да подобрят потентността, но в повечето случаи действат отрицателно върху отделянето на тестостерон. Тъй като съставките на алкохола увеличават напречното сечение на вените и капилярите, кръвоснабдяването на отделните части от човешкото тяло става по-интензивно. Това обаче, е съпроводено и с понижаване на кръвното налягане и забавяне на пулса, което след любовната игра и при развихрянето на сексуалната активност може да се превърне от ефект в дефект. Често след употреба на алкохол провалът в леглото дори е тотален.

 

 

Според лекари много висок процент от алкохолиците са импотентни. И това е факт, който звучи достоверно. С алкохол се разтварят повечето мазнини и мастни киселини. Мъжкият полов хормон тестостерон се синтезира в човешкото тяло от няколко суровини, една от които е холестеролът. Холестеролът е липид или мазнина, която в следствие на въздействието от алкохола не влиза в качествени взаимодействия в процесите по образуването на тестостерона. Нещо повече – сперматозоидите на мъжа се увреждат при своето образуване и нарушават стремителното си движение напред. Някои имат по две глави, други по две опашки, което пречи на естественото им движение, а някои дори се движат в кръг, макар видимо да изглеждат с нормална структура.

 

Алкохолът подобрява съня? Ако това твърдение не беше мит, нямаше да съществува понятието „тежък пиянски сън". В действителност през първите часове алкохолът вкарва човек в подобие на тежък наркотичен сън, който е доста далеч от истинския отдих, обясняват експертите. Човек, решил да използва алкохола като сънотворно, рискува скоро да се превърне в зависим от него и да започне да страда от още по-мъчително безсъние.

 

Консумацията на концентрирани спиртни напитки често се смята за добра стратегия при първа среща. Целта е улесняване на комуникацията, но обикновения завършек е пълно излагане. Загубата на мярка би затруднило лекотата на изказа и по-скоро ще изглеждате като логопедични пациенти, вместо като приятни събеседници. Разликата между възприятията на реалност и самовнушение може да бъде от такива мащаби, че да се имате за забавни и интересни, а всъщност да бъдете досадни или дори нападателни към обекта на желанията си.

Автор: Nadejda Atanasova

ОЩЕ МАЛКО...

ОЩЕ ЗА...


КОМЕНТАРИ

Влез или се регистрирай за да пишеш...

Вход и регистрация

ЛЮБОПИТНО

 
Нагоре
Към пълната версия