Първо, искам да се обърна към всички, които се обиждат от това заглавие – бъдете по-отворени към новото и не гледайте толкова сухо на нещата.
Тази статия не е феминистка нападка или подигравка към мъжете, а има за цел да даде някои идеи, върху които силният пол да помисли.
Жените също имат нужда от терапия, но за разлика от мъжете те са по-склонни да я потърсят.
Доказано е, че клиентите на психолози са в по-голямата си част жени. И не – това не е защото жените са по-откачени (или поне не би трябвало).
Това поколение не дефинира много точно мъжката идентичност
Повече от всякога младите мъже са физически отсъстващи или емоционално недостъпни.
Но проблемът не се е появил в младите момчета, а се е зародил някъде в техните бащи.
Тийнейджърите отчаяно търсят ментор, наставник, човек, който да им покаже пътя и да ги научи на умения.
Но, за съжаление, бащата обикновено липсва. Той предпочита да остави отговорностите в ръцете на майката, като по този начин си мисли, че си почива.
Но бащата на децата е предопределен за друго. Въпреки измененията, които настъпват с новите поколения, той всъщност има нужда да бъде опората на цялото семейство.
Често бащата не разбира, че бягайки от отговорности той сам съсипва самочувствието си и не успява да оправдае очакването на детето, което има нужда от модел на подражание.
Мъжете не обичат да споделят чувствата си и по този начин сякаш влизат в игра на шах със себе си.
Затова идеята за консултация със специалист е едно добро решение. За съжаление, все още царува мнението, че терапията е само за хора с психични отклонения.
Но истината е, че това е като разговор с приятел, но човекът, който седи срещу вас има много знания и умения, за които е учил, и може да ви даде по-точни, безпристрастни и обективни насоки и съвети.