Лудогорец победи Ботев Пловдив, ЦСКА разгроми Пирин Гоце Делчев

2012-11-28 17:54:00
Снимка: Булфото

Лудогорец и ЦСКА удариха съответно Ботев Пловдив и Пирин Гоце Делчев и записаха поредни победи в първенството.

Шампионите от Разград успяха да вземат много трудно трите точки от Плодвив с минималното 1:0, и то със съдействието на реферите. Автогол си заби Бобан Грънчаров в 70-ата минута.

Домакините обаче могат да имат много сериозни претенции към съдийството, тъй като реферът Таско Тасков не отсъди чиста дузпа за отбора в 59-ата минута.

В края на мача пък съвсем редовно попадение на Иван Цветков бе отменено по скандален начин заради измислена засада.

ЦСКА без проблеми удари с 5:0 Пирин в Гоце Делчев и се утвърди на трето място във временното класиране. Тази победа определено е за Мишел Платини, който тотално разнебити гостите, вкара три гола, бе в основата на всичко запомнящо се в мача и за пореден път доказа, че е звездата на ЦСКА.

Другите две попадения в срещата забиха резервата Тасио и Абел Анисе. Армейците демонстрира добър футбол, създадоха поне половин дузина голови положения, контролираха играта и заслужено си взеха победата.

Пирин не показа почти нищо смислено в тази среща, заложи основно на защитата, което не донесе успех на гоцеделчевци.