Левски отбеляза във вратата на Сараево (+ видео)

2012-07-20 13:43:00
Снимка: БТА

Левски победи Сараево с минималното 1:0 в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа, който се игра на стадион "Георги Аспарухов" в София.

След равностойна и динамична игра двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство, като тимът от Босна и Херцеговина приемаше играта в своята половина, но за сметка на това създаваше по-опасни атаки.

Двайсетина минути преди края на мача Владимир Гаджев изведе по прекрасен начин влезлия като резерва Симеон Райков, който майсторски матира вратаря на противниковия отбор.

В последните минути на срещата гостуващият състав бе изключително деен и създаваше смут в отбраната на тима от "Герена". Реваншът между двата отбора е след седмица в Сараево.

Левски - Сараево 1:0

1:0 Симеон Райков - 72'

Левски: Илиев, Мюлдер, Иванов, Ели, Старокин (Прохазка - 71'), Ангелов, Гаджев, Марсиньо (Силва - 81'), Йовов (Райков - 60'), Рамос, Карвальо

Сараево: Адилович, Татомирович, Торлак, Белошевич (Тадеевич - 76'), Дуповац, Комор (Сунйеварич - 74'), Сезар, (Хюсеинович Караматич - 90'), Златкович, Хаджич, Сулич