Италия отнесе Ирландия, Испанците вкараха в последните минути (+ видео)

2012-06-19 12:21:00
Снимка: Reuters

С късен гол на Хесус Навас само две минути преди края Испания победи Хърватия с 1:0 и се класира на първо място в група C на европейското първенство по футбол.

При гола имаше протести за засада, но голмайсторът Навас бе в пасивна позиция, тъй като подаването бе към Андрес Иниеста, който овладя с рамо, а след това поднесе на крилото на Севиля да вкара на празна мрежа.

Преди това Испания изнесе един от най-слабите си мачове, като не създаде почти никакви голови положения. Хърватия също не изигра особено добър мач, но въпреки това на два пъти Икер Касияс трябваше да спасява европейския шампион от сензационна загуба.

Благодарение на победата Испания се класира на първо място в групата и ще играе с втория от групата на Франция, Англия и Украйна.

Хърватия - Испания 0:1

Хесус Навас 88

Хърватия: Плетикоса, Стринич, Чорлука, Пранич (66 Перишич), Сърна, Шилденфелд, Вида (66 Йелавич), Ракитич, Вукойевич (81 Едуардо), Модрич, Манджукич

Испания: Касияс, Алба, Пике, Рамос, Арбелоа, Бускетс, Алонсо, Шави, Иниеста, Силва (73 Фабрегас), Торес (60 Хесус Навас)

Вижте гола тук:

Италия успя да постигне важна победа над Ирландия с 2:0 в среща от Група "С" на Евро 2012.

"Скуадра Адзура" бе по-добрият отбор на терена и постигна победата заслужено.

Първото попадение падна в 35-ата минута и бе дело на нападателя на Милан Антонио Касано. Балотели пък оформи крайния резултат в 90-ата минута.

След този успех италианците имат 5 точки в актива си и се класират за 1/4-финалите на Евро 2012.

Отборът на Чезаре Прандели финишира на 2-ото място в своята група, след като в другия мач Испания надви Хърватия със спорен гол от засада.

В 1/4-финалната фаза на турнира Италия ще срещне победителя от Група "Д". Очертава се това да бъде някой измежду отборите на Англия или Франция.

ИТАЛИЯ - ИРЛАНДИЯ 2:0

1:0 Касано 35'

2:0 Балотели 90'

ИТАЛИЯ: Буфон, Киелини (57 - Бонучи), Балдзарети, Абате, Бардзали, Мота, Маркизио, Де Роси, Пирло, Касано (63 - Диаманти), Ди Натале (75 - Балотели)

ИРЛАНДИЯ: Гивън, Леджър, Уорд, О'Шей, Дън, Уилън, Макгийди (65 - Лонг), Андрюс, Дъф, Дойл (76 - Уолтърс), Кийн (87 - Кокс)