Представете си следния сценарий: Имате връзка от минимум година. Може би дори вече живеете със своята половинка. Ходили сте заедно поне на една почивка. Запознали сте семействата си. Но дълбоко в себе си знаете, че тази връзка няма да устои на времето и че двамата с партньора ви не сте един за друг и не си носите взаимна радост. Все пак, дали по инерция, от чувство за дълг, заради финансови причини или от страх, вие продължавате да вървите заедно в този коловоз.

 

 

Във връзката ви няма и грам ентусиазъм. Знаете, че тя не е градивна и че рано или късно трябва да я прекратите, но нямате сили за подобна стъпка. Тази фобия от скъсване е нещо като епидемия сред двойките в техните двадесет и тридесет години. Тя допринася за общия дефицит на щастие на хиляди млади хора, които се примиряват със съдбата твърде бързо. Хората са програмирани да се ужасяват от промяната и неизвестното и често предпочитат да заседнат в познатото настояще, въпреки че не се чувстват пълноценни.

 

Ето и 10 издайнически знака, че имате фобия от раздяла:

 

1. Всеки път, когато видите текстово съобщение, имейл или чат от вашия партньор, вие чувствате угризение на съвестта от това, че нямате никакво желание да му/ѝ отговорите.

 

2. Вие прекарвате часове наред в ровене в Twitter и Facebook, където дебнете бившите си половинки и вътрешно се разяждате от тяхното видимо щастливо битие към момента с настоящия им партньор. В същото време търсите някакво обяснение, защо вие сте нещастни със своята половинка.

 

3. Търсите извинение за всеки недостатък или признак на несъвместимост с партньора си. Непрекъснато го/я оправдавате за постъпките му/ѝ пред близките и приятелите си. Твърдите, че гаджето ви не е толкова лошо, колкото изглежда и че наистина няма уважителна причина, заради която двамата да се разделите или по-точно вие да го/я зарежете.

 

Останалото прочетете в Tialoto.bg

Автор: Ралица Солакова